Zahradní krby s udírnou

Pokud na své zahradě ještě nemáte zahradní krb a zvažujete, že si jej pořídíte, měli by jste zvážit také možnost zahradního krbu s udírnou. Jak jistě víte, uzení je zpracování masa pomocí tepla a kouře. V udírně si můžete vlastnoručně vyudit maso nebo případně i sýry. Domácí uzené maso chutná o několik tříd lépe než uzené maso ze supermarketu a nehrozí u něj pocit, že žvýkáte kus umělé hmoty.
Zahradní krb s udírnouZahradní krby s udírnou je možné zakoupit nejčastěji v podobě prefabrikovaných stavebnic. Jako vhodnější možnost se jeví najmutí profesionální firmy. Ta Vám krb s udírnou postaví podle vašich představ. Krby na zakázku také vypadají daleko lépe než krby hotové.

Co se týče umístění krbu s udírnou, je třeba dodržet podobná pravidla jako u obyčejného zahradního krbu. To znamená, že krby je nutné umístit na rovnou plochu a nejlépe tam, kde nehrozí vypuknutí požáru. Krby měl stát v závětří a pokud možno tak i v soukromí, ať Vás u grilování nebo uzení neruší zvědavé pohledy sousedů.

K uzení je třeba použít kvalitní dřevo. Výborné je například suché švestkové dřevo, které je velmi tvrdé a dlouho hoří. V žádném případě nepoužívejte lakované nebo jinak chemicky upravené dřevo. K zapálení ohně nepoužívejte chemické zapalovače.

Řada lidí rovněž používá zahradní krb jako gril.

Komentáře jsou vypnuté.