Jak vybrat krbová kamna

Pokud jste se rozhodli, že si do své domácnosti pořídíte namísto klasického otevřeného krbu krbová kamna, jistě Vás bude zajímat pár tipů, které Vám pomůžou s výběrem. Na úvod bych rád doplnil, že tyto rady je třeba brát jako orientační. Vždy je dobré konkrétní situaci zkonzultovat s odborníkem.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru krbových kamen je samozřejmě design. Nikdo jistě nechce mít v obývacím pokoji ošklivé kamna. Co se týče vzhledu, je možné si vybrat z celé řady stylů a tvarů kamen. Můžete si koupit kamna se supermoderním vzhledem nebo naopak kamna ve slušivém retro stylu. Jak již bylo zmíněno v dřívějším článku, v nabídce prodejců se objevují kamna, která se staví ke zdi nebo do rohů místnosti. Nejmodernějším trendem jsou ale kamna umístěna v prostoru.

Jestliže je design jedním z nejdůležitějších faktorů, pak účel je faktorem nejdůležitějším. Na co jsou kamna, která nedělají to, k čemu jsme si je pořídili, že?. Před koupi je tedy nutné si ujasnit, co od kamen očekáváme. Pokud mají být kamna určena k vytápění několika místnosti v domě, musí mít i odpovídající výkon. K obecnému výpočtu potřebného výkonů můžete použít formuli 1 kilowatt = 20 metrů krychlových. Mnoho lidí si krby a krbová kamna pořizuje vyloženě jako dekoraci interiéru. V tomto případě Vás výkon nemusí příliš zajímat.

Klasická krbová kamna vyžadují komín. Důležitým parametrem komínu je jeho průměr. Kupovaná kamna by měla mít kouřovod se stejným průměrem jako je průměr komínu.

Komentáře jsou vypnuté.